בחמישי האחרון: השקה עשירית וסופר חגיגית לספר “קול התור” של אופיר טובול, איש הרוח אשר חרט על דגלו את החזרת הציונות המסורתית מזרחית אל המקום לו היא ראויה: קדמת הבמה בבית אריה קלנג באשדוד

עם מוזיקה אנדלוסית ברקע מאת אנסמבל של התזמורת האנדלוסית ופיוטים של מני מימון כהן, קייטרינג שהציע מאכלים מרוקאיים אסליים כמו קוסקוס וספינג’ ושולחנות מעוטרי ורדים לצד שיכר יין אדום, נפתחה ההשקה העשירית במספר והאחרונה לספר ‘קול התור’ של אופיר טובול (36), בעיר הולדתו- אשדוד.

אופיר טובל יחד עם הפייטן מני מימון כהן באשדוד
אופיר טובל יחד עם הפייטן מני מימון כהן באשדוד. צילום: חנבו אמר

אופיר טובול- משפטן, איש תקשורת ומייסד תנועת ״תור הזהב״, חי על ציר תל אביב-ירושלים-אשדוד ועוסק בקידום יהדות מחברת ברוח המסורתיות הספרדית. ב”קול התור” הוא מבקש לתת קול ולנסח תפיסת עולם של ציבור עצום כאן בארץ, הציבור המסורתי. הוא עושה זאת באמצעות עשרים וחמש דמויות שפעלו במאתיים השנים האחרונות, ודרכן הוא בוחן את ישראל של ההווה ושל העתיד.

הספר עלה כפרויקט מימון בהדסטארט ותוך שבוע בלבד הגיע ליעד של 50 אלף שקלים. טובול הוא בעצם עורך הספר, שבכתיבתו השתתפו חוקרים והיסטוריונים שונים שכל אחד מהם כתב פרק על דמות אחרת.

זה ספר על ההווה והעתיד – שמשרטט את תפיסת העולם של הציבור המסורתי שמונה 40 אחוזים מהיהודים בישראל, וגם מגיש הצעות לעתיד הסיפור הישראלי, כך שכל מי שרוצה להבין את העומק של התרבות הישראלית העכשווית, חייב לקרוא את הספר הזה.

כיבד ונאם במעמד אירוע ההשקה ראש העיר ד”ר יחיאל לסרי שאמר: “אני מלא גאווה באופיר שגדל והתחנך באשדוד, פרץ קדימה, רכש השכלה אקדמאית ולצד זה עושה נפלאות עם הקמת תור הזהב, התוכניות ברדיו והפעילות הרחבה שנעשית על ידו. פרסום הספר גורם לנו לא רק להיות גאים בך אלא גם לומר לך תודה מפני שאתה מעביר מסרים חיוניים לתרבות הישראלית, דווקא עכשיו עם כל השסעים בחברה.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי. גאווה באופיר טובול
ראש העיר ד”ר יחיאל לסרי. גאווה באופיר טובול

הספר הזה, הרעיון בו הוא אשדוד. עיר עם כל כך הרבה שונות חברתית דתית ותרבותית וקיום של חיים משותפים, חיה ותן לחיות. כל קהילה יודעת לשמור את השורשים ובמקביל להנגיש לשאר הקהילה. ינקת את כל מה שכתוב בספר ממשפחתך ואתה מגדיר עצמך כיהודי מסורתי. לא רק מי שמקבל מסורת אלא גם מעביר מסורת”.

משתתפי הפאנל. קול התור באשדוד
משתתפי הפאנל. קול התור באשדוד

הערב נחתם בהקראת קטעים מהספר ודיון מעמיק עם חמישה חברי פאנל: לבנת בן חמו, ד”ר ארז טרבלסי, מוטי ארבל, אורלי סרוסי ומאיר אברגיל.

חייבים לקרוא? בבקשה :)
חייבים לקרוא? בבקשה 🙂

 

 

 

תגובות:

Leave A Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *